church_mgt - en to cs translation catalogue (701 entries)

en:  Add New Group
cs:  Přidat novou skupinu

en:  Delete
cs:  Smazat

en:  Edit
cs:  Upravit

en:  Member Name
cs:  Jméno člena

en:  Pastoral Date
cs:  Pastorační datum

en:  Pastoral Time
cs:  Pastorační čas

en:  Pastoral Title
cs:  Pastorační titul

en:  Venue Name
cs:  Název místa

en: (filtered from _MAX_ total entries)
cs: (filtrováno z celkem _MAX_ záznamů)

en: 1 Time
cs: 1 krát

en: : activate to sort column ascending
cs: : aktivovat třídění sloupců vzestupně

en: : activate to sort column descending
cs: : aktivovat třídění sloupců sestupně

en: Absent
cs: Absentní

en: Accept only image files.
cs: Přijměte pouze obrazové soubory.

en: Access Right Settings
cs: Nastavení přístupu vpravo

en: Access Rights
cs: Přístupová práva

en: Account
cs: Účet

en: Account Settings
cs: Nastavení účtu

en: Accountant
cs: Účetní

en: Accountant Email
cs: Účetní e-mail

en: Accountant List
cs: Účetní seznam

en: Accountant Name
cs: Účetní jméno

en: Action
cs: Akce

en: Active
cs: Aktivní

en: Activities
cs: Aktivity

en: Activity
cs: Aktivita

en: Activity Category
cs: Kategorie aktivity

en: Activity Category Name
cs: Název kategorie aktivity

en: Activity End Date
cs: Datum ukončení aktivity

en: Activity End Time
cs: Čas ukončení aktivity

en: Activity List
cs: Seznam činností

en: Activity Name
cs: Název aktivity

en: Activity Page Link
cs: Odkaz na aktivitu

en: Activity Record End Time
cs: Čas ukončení záznamu aktivity

en: Activity Record Start Time
cs: Čas spuštění záznamu aktivity

en: Activity Reoccurence
cs: Aktivita Reoccurence

en: Activity Report
cs: Zpráva o činnosti

en: Activity Report By Month
cs: Zpráva o činnosti podle měsíce

en: Activity Start Date
cs: Datum zahájení aktivity

en: Activity Start Time
cs: Čas spuštění aktivity

en: Activity Title
cs: Název aktivity

en: Activity Venue
cs: Místo konání

en: Add Accountant
cs: Přidat účetního

en: Add Activity
cs: Přidat aktivitu

en: Add Activity Category
cs: Přidat kategorii aktivity

en: Add Activity Template
cs: Přidat šablonu aktivity

en: Add Document
cs: Přidat dokument

en: Add Document Category
cs: Přidat kategorii dokumentu

en: Add Donation
cs: Přidat dar

en: Add Donation Template
cs: Přidat šablonu darování

en: Add Donation Type
cs: Přidat typ daru

en: Add Equipment
cs: Přidat vybavení

en: Add Expense
cs: Přidat náklady

en: Add Expense Entry
cs: Přidat položku Vstup

en: Add Family
cs: Přidat rodinu

en: Add Family Member
cs: Přidat člena rodiny

en: Add Group
cs: Přidat skupinu

en: Add Group Member
cs: Přidat člena skupiny

en: Add Income
cs: Přidat příjem

en: Add Income Entry
cs: Přidat záznam o příjmech

en: Add Income Template
cs: Přidat příjem šablona

en: Add Member
cs: Přidat člena

en: Add Members
cs: Přidat členy

en: Add Ministry
cs: Přidat ministerstvo

en: Add Ministry Member
cs: Přidat člena ministerstva

en: Add Notice
cs: Přidat oznámení

en: Add Notice Admin Template
cs: Přidat oznámení Admin Template

en: Add Notice Email Template
cs: Přidat oznámení e-mailové šablony

en: Add Notice Template
cs: Přidat šablonu oznámení

en: Add Or Remove
cs: Přidat nebo odebrat

en: Add Other User in System Template
cs: Přidat jiného uživatele do šablony systému

en: Add Other User in system Template
cs: Přidat jiného uživatele do systémové šablony

en: Add Pastoral
cs: Přidat pastorační

en: Add Pastoral Template
cs: Přidat pastorační šablonu

en: Add Pledges
cs: Přidat sliby

en: Add Pledges Template
cs: Přidat šablonu sliby

en: Add Reservation
cs: Přidat rezervaci

en: Add Room
cs: Přidat místnost

en: Add Sermon
cs: Přidat kázání

en: Add Sermon Template
cs: Přidat šablonu kázání

en: Add Service
cs: Přidat službu

en: Add Service Template
cs: Přidat šablonu služby

en: Add Service Type
cs: Přidat typ služby

en: Add Song
cs: Přidat skladbu

en: Add Song Category
cs: Přidat kategorii písní

en: Add Song Template
cs: Přidat šablonu písní

en: Add Spiritual Gift
cs: Přidat duchovní dárek

en: Add Transaction
cs: Přidat transakci

en: Add Transaction Template
cs: Přidat šablonu transakcí

en: Add Venue
cs: Přidat místo konání

en: Add category
cs: Přidat kategorii

en: Address
cs: Adresa

en: Adults
cs: Dospělí

en: All Accountants
cs: Všichni účetní

en: All Day
cs: Celý den

en: All Members
cs: Všichni členové

en: Allow multiple reservation in the same period
cs: Povolit vícenásobnou rezervaci ve stejném období

en: Amount
cs: Množství

en: Applicant
cs: Žadatel

en: Approve
cs: Schvalovat

en: Are you sure you want to delete this record?
cs: Opravdu chcete tento záznam smazat?

en: Attendance
cs: Účast

en: Attendance Report
cs: Zpráva o účasti

en: Attendance successfully saved!
cs: Účast byla úspěšně uložena!

en: Attendence
cs: Účast

en: Attendence Date
cs: Datum docházky

en: Audio
cs: Zvuk

en: Australian Dollar
cs: Australský dolar

en: Autometic Direct Debit
cs: Automatické inkaso

en: Available
cs: Dostupný

en: Bank Transfer
cs: Bankovní převod

en: Baptist Date
cs: Datum baptisty

en: Birth Date
cs: Datum narození

en: Birthday List
cs: Seznam narozenin

en: Book
cs: Rezervovat

en: Brazilian Real
cs: Brazilský Real

en: Campaign
cs: Kampaň

en: Campaign Tests Not Sent!
cs: Testy kampaní nejsou odesílány!

en: Campaign Tests Sent!
cs: Testy kampaní odeslané!

en: Campaign list
cs: Seznam kampaní

en: Canadian Dollar
cs: Kanadský dolar

en: Capacity
cs: Kapacita

en: Cash
cs: Hotovost

en: Category Name
cs: Název Kategorie

en: Check
cs: Kontrola

en: Check In
cs: Zaškrtněte

en: Check In Date
cs: Datum příjezdu

en: Check Out Date
cs: Zkontrolovat datum

en: Check-In
cs: Přihlášení

en: Check-In
cs: Přihlášení

en: Check-In church venue Template
cs: Check-In kostel místo šablony

en: Check-Out
cs: Překontrolovat

en: Check-Out From Church Venue Template
cs: Check-Out z šablony Místo konání

en: Check-in Date
cs: Datum příjezdu

en: Check-out Date
cs: Zkontrolovat datum

en: Check-out successfully
cs: Úspěšné odhlášení

en: Cheked-out Date
cs: Datum vyřazení

en: Children
cs: Děti

en: Church Address
cs: Adresa kostela

en: Church Logo
cs: Logo kostela

en: Church Management
cs: Management církve

en: Church Management Login Page
cs: Přihlašovací stránka církevního managementu

en: Church Management System
cs: Systém řízení církve

en: Church Name
cs: Jméno církve

en: City
cs: Město

en: Class
cs: Třída

en: Close
cs: Zavřít

en: Comment
cs: Komentář

en: Compose
cs: Komponovat

en: Confirm Password
cs: Potvrďte heslo

en: Contact Information
cs: Kontaktní informace

en: Country
cs: Země

en: Create Expense Entry
cs: Vytvořit položku vstupu

en: Create Income Entry
cs: Vytvořit záznam příjmů

en: Credit Card
cs: Kreditní karta

en: Current Password
cs: Aktuální heslo

en: Czech Koruna
cs: Česká koruna

en: Danish Krone
cs: Dánský Krone

en: Dashboard
cs: Přístrojová deska

en: Date
cs: datum

en: Date Format
cs: Datový formát

en: Date Of Birth
cs: Datum narození

en: Date of birth
cs: Datum narození

en: Daughter
cs: Dcera

en: Days
cs: Dny

en: December 12, 2019
cs: 12. prosince 2019

en: Delete
cs: Smazat

en: Demographics
cs: Demografie

en: Department
cs: oddělení

en: Description
cs: Popis

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Do not have any active bookings
cs: Nemáte žádné aktivní rezervace

en: Documant Name
cs: Název dokladu

en: Document
cs: Dokument

en: Document Category Name
cs: Název kategorie dokumentu

en: Document Created By
cs: Dokument vytvořen

en: Document List
cs: Seznam dokumentů

en: Document Name
cs: Název dokumentu

en: Domain
cs: Doména

en: Donate
cs: Darovat

en: Donation
cs: Dar

en: Donation Amount
cs: Částka darování

en: Donation Date
cs: Datum darování

en: Donation List
cs: Seznam darů

en: Donation Name
cs: Název daru

en: Donation Type
cs: Typ daru

en: Donation Type Name
cs: Název typu darování

en: Download CSV File
cs: Stáhnout soubor CSV

en: Download Reports
cs: Stáhnout přehledy

en: Draft
cs: Návrh

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Accountant
cs: Upravit účetní

en: Edit Activity
cs: Upravit aktivitu

en: Edit Document
cs: Upravit dokument

en: Edit Donation
cs: Upravit dar

en: Edit Expense
cs: Upravit náklady

en: Edit Family Member
cs: Upravit člena rodiny

en: Edit Group
cs: Upravit skupinu

en: Edit Income
cs: Upravit příjem

en: Edit Member
cs: Upravit člena

en: Edit Ministry
cs: Upravit ministerstvo

en: Edit Notice
cs: Upravit oznámení

en: Edit Pastoral
cs: Upravit pastorační

en: Edit Pledges
cs: Upravit sliby

en: Edit Reservation
cs: Upravit rezervaci

en: Edit Room
cs: Upravit místnost

en: Edit Sell Gift
cs: Upravit Prodáváme dárek

en: Edit Sermon
cs: Upravit kázání

en: Edit Service
cs: Upravit službu

en: Edit Song
cs: Upravit skladbu

en: Edit Spiritual Gift
cs: Upravit duchovní dar

en: Edit Transaction
cs: Upravit transakci

en: Edit Venue
cs: Upravit místo konání

en: Education
cs: Vzdělání

en: Email
cs: E-mailem

en: Email Subject
cs: Předmět emailu

en: Enable
cs: Umožnit

en: Enable Notifications
cs: Povolit oznámení

en: Enable Sandbox
cs: Povolit karanténu

en: End Date
cs: Datum ukončení

en: End Date should be greater than Start Date
cs: Datum ukončení by mělo být větší než datum zahájení

en: End Date should be greater than Start Date.
cs: Datum ukončení by mělo být větší než datum zahájení.

en: End Time
cs: Čas ukončení

en: End Time should be greater than Start Time
cs: Koncový čas by měl být větší než počáteční čas

en: End Time should be greater than Start Time.
cs: Koncový čas by měl být větší než počáteční čas.

en: Entry
cs: Vstup

en: Envato License key
cs: Licenční klíč Envato

en: Equipment
cs: Zařízení

en: Equipment Name
cs: Název zařízení

en: Equipments
cs: Vybavení

en: Expense Amount
cs: Částka výdajů

en: Expense Entry
cs: Vstup do výdajů

en: Expense Entry Label
cs: Štítek s údaji o nákladech

en: Expense List
cs: Seznam výdajů

en: Families
cs: Rodiny

en: Family Member
cs: Rodinný příslušník

en: Family Member  Name
cs: Jméno člena rodiny

en: Family Member Email
cs: E-mail člena rodiny

en: Family Member List
cs: Seznam členů rodiny

en: Family Members
cs: Členové rodiny

en: Father
cs: Otec

en: Female
cs: ženský

en: File size limit 2 MB allow.
cs: Limit velikosti souboru 2 MB povolit.

en: First
cs: První

en: First Name
cs: Jméno

en: Frequency
cs: Frekvence

en: Fri
cs: Pá

en: Gender
cs: Rod

en: General Setting
cs: Obecné nastavení

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Gift
cs: Dar

en: Gift Assigned successfully
cs: Dárek byl úspěšně přiřazen

en: Gift Got Date
cs: Dárek Got Date

en: Gift Name
cs: Dárkové jméno

en: Gift Price
cs: Cena za dárek

en: Gift Type
cs: Typ dárku

en: Give Donation
cs: Darujte

en: Give Gift
cs: Dát dárek

en: Give Gift To Member
cs: Dejte dárek členovi

en: Give This Gift
cs: Dejte tento dárek

en: Go
cs: Jít

en: Grand Total :
cs: Celkový součet :

en: Group
cs: Skupina

en: Group Image
cs: Obrázek skupiny

en: Group List
cs: Seznam skupin

en: Group Member
cs: Člen skupiny

en: Group Members Added successfully
cs: Členové skupiny byli úspěšně přidáni

en: Group Name
cs: Skupinové jméno

en: Groups
cs: Skupiny

en: Guest Speaker
cs: Hostující mluvčí

en: Home
cs: Domov

en: Home Town Address
cs: Adresa domovského města

en: Hong Kong Dollar
cs: Hongkongský dolar

en: Hungarian Forint
cs: Maďarský forint

en: Husband
cs: Manžel

en: Image
cs: obraz

en: Inbox
cs: Doručená pošta

en: Income Amount
cs: Částka příjmu

en: Income Entry
cs: Vstup příjmů

en: Income Entry Label
cs: Příjem Vstupní štítek

en: Income List
cs: Seznam příjmů

en: Income Title
cs: Název příjmů

en: Income label
cs: Příjmová značka

en: Indian Rupee
cs: Indická rupie

en: Invoice Entries
cs: Zápisy faktur

en: Israeli New Sheqel
cs: Izraelský nový šekel

en: Issue By
cs: Problém By

en: Issue Date
cs: Datum vydání

en: Japanese Yen
cs: Japonský jen

en: Join Church Date
cs: Přidejte se k datu církve

en: Last
cs: Poslední

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Licence Settings
cs: Nastavení licence

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Log In
cs: Přihlásit se

en: Log Out
cs: Odhlásit se

en: Login Link
cs: Odkaz na přihlášení

en: Login Page Link
cs: Odkaz na stránku přihlášení

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
cs: Přihlášení se nezdařilo: Zadali jste nesprávné uživatelské jméno nebo heslo, zkuste to prosím znovu.

en: Logout
cs: Odhlásit se

en: Mail Template
cs: Šablona pošty

en: MailChimp API key
cs: Klíč API MailChimp

en: MailChimp list
cs: Seznam MailChimp

en: Mailing list
cs: Poštovní seznam

en: Malaysian Ringgit
cs: Malajský Ringgit

en: Male
cs: mužský

en: Marital Status
cs: Stav

en: Married
cs: Ženatý

en: Maximum Capacity
cs: Maximální kapacita

en: Member
cs: Člen

en: Member Added In Group Template
cs: Člen přidán do šablony skupiny

en: Member Added In Ministry Template
cs: Člen přidán do šablony ministerstva

en: Member Approved By Admin Template
cs: Člen schválen pomocí šablony správce

en: Member Attendance Report
cs: Zpráva o účasti člena

en: Member CSV Successfully Uploaded.
cs: Člen CSV byl úspěšně nahrán.

en: Member Email
cs: E-mail člena

en: Member Group
cs: Členská skupina

en: Member Id
cs: Členské ID

en: Member List
cs: Seznam členů

en: Member Name
cs: Jméno člena

en: Member Registration
cs: Registrace člena

en: Member Type
cs: Typ člena

en: Member successfully Approved
cs: Člen byl úspěšně schválen

en: Members
cs: Členové

en: Menu
cs: Jídelní lístek

en: Message
cs: Zpráva

en: Message Comment
cs: Zpráva Komentář

en: Message Content
cs: Obsah zprávy

en: Message For
cs: Zpráva Pro

en: Message Received Template
cs: Zpráva přijata šablona

en: Message Sent Successfully!
cs: Zpráva úspěšně odeslána!

en: Message To
cs: Zpráva Komu

en: Message deleted successfully
cs: Zpráva byla úspěšně smazána

en: Message sent successfully
cs: Zpráva úspěšně odeslána

en: Message successfully Sent.
cs: Zpráva úspěšně odeslána.

en: Method
cs: Metoda

en: Mexican Peso
cs: Mexické peso

en: Middle Name
cs: Prostřední jméno

en: Ministry
cs: Ministerstvo

en: Ministry  Attendance
cs: Návštěvnost ministerstva

en: Ministry Attendence
cs: Návštěva ministerstva

en: Ministry Image
cs: Obrázek ministerstva

en: Ministry List
cs: Seznam ministerstva

en: Ministry Member
cs: Člen ministerstva

en: Ministry Name
cs: Název ministerstva

en: Mobile No
cs: Mobilní č

en: Mobile Number
cs: Číslo mobilního telefonu

en: Mon
cs: Po

en: Month
cs: Měsíc

en: Monthly
cs: Měsíční

en: More Info
cs: Více informací

en: Mother
cs: Matka

en: Multiple Booking Possible
cs: Možné vícenásobné rezervace

en: Multiple Reservation
cs: Více rezervací

en: My Profile
cs: Můj profil

en: Name
cs: název

en: Name Of Church
cs: Název Církve

en: Name Of Church
cs: Název Církve

en: Name Of Sender
cs: Jméno odesílatele

en: Name of Admin
cs: Jméno správce

en: Name of Member
cs: Jméno člena

en: Name of Memeber
cs: Jméno člena

en: Name of Receiver
cs: Jméno příjemce

en: Name of User
cs: Jméno uživatele

en: New Password
cs: nové heslo

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
cs: Nové heslo a potvrzení hesla se neshodují.

en: New Zealand Dollar
cs: Novozélandský dolar

en: News Letter
cs: Zpravodaj

en: Next
cs: další

en: No
cs: Ne

en: No Equipments
cs: Žádné vybavení

en: No Family Member
cs: Žádný člen rodiny

en: No Group
cs: Žádná skupina

en: No Groups
cs: Žádné skupiny

en: No Ministry
cs: Žádné ministerstvo

en: No Of Family Members
cs: Počet rodinných příslušníků

en: No Pastoral Data
cs: Žádná pastorační data

en: No Venue Data
cs: Žádné údaje o místě konání

en: No any member yet.
cs: Zatím žádný člen.

en: No data available in table
cs: V tabulce nejsou k dispozici žádná data

en: No matching records found
cs: Nebyly nalezeny žádné odpovídající záznamy

en: No of Attendance
cs: Počet účastníků

en: No of Member
cs: Číslo člena

en: Norwegian Krone
cs: Norská koruna

en: Notice
cs: Oznámení

en: Notice Approved
cs: Upozornění Schváleno

en: Notice By
cs: Upozornění By

en: Notice Comment
cs: Poznámka Komentář

en: Notice Content
cs: Obsah oznámení

en: Notice End Date
cs: Datum ukončení oznámení

en: Notice List
cs: Seznam oznámení

en: Notice Page Link
cs: Odkaz na stránku

en: Notice Start Date
cs: Poznámka Datum zahájení

en: Notice Title
cs: Název oznámení

en: Number of Participant
cs: Počet účastníků

en: Occupation
cs: obsazení

en: Occupied
cs: Obsazený

en: Official Phone Number
cs: Oficiální telefonní číslo

en: Only CSV file are allow.
cs: Povolit lze pouze soubor CSV.

en: Only PDF files are allowed!
cs: Povoleny jsou pouze soubory PDF!

en: Only audio formats files are allowed!
cs: Jsou povoleny pouze soubory audio formátů!

en: Only image files are allowed!
cs: Jsou povoleny pouze obrazové soubory!

en: Only image formats are allow.
cs: Povoleny jsou pouze formáty obrázků.

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!
cs: Pouze jpg jpeg png a gif soubory jsou povoleny!

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
cs: Povoleny jsou pouze soubory jpg jpeg png a gif !.

en: Only video formats files are allowed!
cs: Jsou povoleny pouze soubory s video formáty!

en: Other
cs: jiný

en: Other Information
cs: Jiná informace

en: Other Service Date
cs: Další datum služby

en: Other Service End Time
cs: Ostatní doba ukončení služby

en: Other Service Start Time
cs: Další čas spuštění služby

en: Other Service Title
cs: Další název služby

en: Other Service Type
cs: Jiný typ služby

en: Other Times
cs: Jindy

en: Other Title
cs: Jiný název

en: Page Link
cs: Odkaz na stránku

en: Paid
cs: Zaplaceno

en: Part Paid
cs: Část placená

en: Participant
cs: Účastník

en: Participant Capacity
cs: Kapacita účastníka

en: Password
cs: Heslo

en: Pastoral
cs: Pastorální

en: Pastoral Date
cs: Pastorační datum

en: Pastoral Description
cs: Pastorační popis

en: Pastoral Details
cs: Pastorační detaily

en: Pastoral List
cs: Pastorační seznam

en: Pastoral Page Link
cs: Pastorační odkaz na stránku

en: Pastoral Time
cs: Pastorační čas

en: Pastoral Title
cs: Pastorační titul

en: Patient Name
cs: Jméno pacienta

en: Pay Method
cs: Placená metoda

en: Payment
cs: Platba

en: Payment Cancel
cs: Platba Zrušit

en: Payment Link
cs: Platební odkaz

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
cs: Platba přijata proti šabloně transakční faktury

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
cs: Platba přijata proti šabloně transakční faktury

en: Payment Report
cs: Zpráva o platbě

en: Payment Report By Month
cs: Zpráva o platbě podle měsíce

en: Payment To
cs: Platba do

en: Payment successfully
cs: Platba úspěšně

en: Personal Information
cs: Osobní informace

en: Philippine Peso
cs: Filipínské Peso

en: Phone
cs: Telefon

en: Photo
cs: Fotografie

en: Play Song
cs: Přehraj píseň

en: Please Enter Confirm Password .
cs: Zadejte Potvrdit heslo.

en: Please Enter New Password .
cs: Zadejte nové heslo.

en: Please Select Activity
cs: Vyberte prosím aktivitu

en: Please Select Ministry
cs: Vyberte prosím ministerstvo

en: Please enter Category Name.
cs: Zadejte název kategorie.

en: Please fill out all the required fields
cs: Vyplňte prosím všechna povinná pole

en: Please provide correct Envato purchase key.
cs: Uveďte prosím správný nákupní klíč Envato.

en: Please select document file format
cs: Vyberte formát souboru dokumentu

en: Pledge
cs: Slib

en: Pledge List
cs: Seznam slibů

en: Pledges
cs: Sliby

en: Pledges Amount
cs: Sliby Částka

en: Pledges End Date
cs: Datum ukončení zástavy

en: Pledges List
cs: Seznam slibů

en: Pledges Page Link
cs: Přivázání stránky Link

en: Pledges Start Date
cs: Datum zahájení zástavy

en: Pledges Total Amount
cs: Zástavy Celková částka

en: Pledges frequecy
cs: Sliby frekvence

en: Polish Zloty
cs: Polský zlotý

en: Pound Sterling
cs: Libra šterlinků

en: Present
cs: Současnost, dárek

en: Previous
cs: Předchozí

en: Print
cs: Vytisknout

en: Processing...
cs: Zpracovává se...

en: Product
cs: Produkt

en: Profile Cover Image
cs: Obrázek profilu profilu

en: Publish
cs: Publikovat

en: Record End Time
cs: Čas ukončení záznamu

en: Record Start Time
cs: Čas zahájení záznamu

en: Record Updated Successfully
cs: Záznam byl úspěšně aktualizován

en: Record deleted successfully
cs: Záznam byl úspěšně vymazán

en: Record inserted successfully
cs: Záznam byl úspěšně vložen

en: Record updated successfully
cs: Záznam byl úspěšně aktualizován

en: Record updated successfully.
cs: Záznam byl úspěšně aktualizován.

en: Recurrence
cs: Opakování

en: Registration
cs: Registrace

en: Registration Email Template
cs: Registrační e-mailová šablona

en: Registration Email Template
cs: Registrační e-mailová šablona

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
cs: Registrace je dokončena. Váš účet je aktivní po schválení administrátorem.

en: Rehearsal
cs: Zkouška

en: Relation
cs: Vztah

en: Religion Information
cs: Informace o náboženství

en: Remember Me
cs: Zapamatuj si mě

en: Repeat Date
cs: Datum opakování

en: Replay
cs: Přehrát

en: Report
cs: Zpráva

en: Request Before
cs: Žádost dříve

en: Request Before Days
cs: Požadavek před dny

en: Reservation End Time
cs: Čas ukončení rezervace

en: Reservation List
cs: Rezervační seznam

en: Reservation Start Time
cs: Čas zahájení rezervace

en: Reserve Date
cs: Datum rezervace

en: Reserve End Date
cs: Datum ukončení rezervace

en: Reserve Start Date
cs: Datum zahájení rezervace

en: Reserved By
cs: Vyhrazeno

en: Reserved Date
cs: Vyhrazené datum

en: Reserved End Date
cs: Vyhrazené datum ukončení

en: Role Of User
cs: Role uživatele

en: Room History
cs: Historie pokoje

en: Room List
cs: Seznam pokojů

en: Room Title
cs: Název místnosti

en: Sat
cs: So

en: Save
cs: Uložit

en: Save Activity
cs: Uložit aktivitu

en: Save Attendance
cs: Uložit účast

en: Save Expense
cs: Úspora nákladů

en: Save Family
cs: Uložit rodinu

en: Save Income
cs: Uložit příjem

en: Save Member
cs: Uložit člena

en: Save Notice
cs: Uložit oznámení

en: Save Pastoral
cs: Uložit pastorační

en: Save Pledge
cs: Uložit slib

en: Save Reservation
cs: Uložit rezervaci

en: Save Room
cs: Uložit místnost

en: Save Sermon
cs: Uložit kázání

en: Save Service
cs: Uložit službu

en: Save Setting Successfully
cs: Uložit nastavení úspěšně

en: Save Transaction
cs: Uložit transakci

en: Save Venue
cs: Uložit místo konání

en: Search for equipment...
cs: Vyhledat zařízení ...

en: Search for group...
cs: Vyhledat skupinu ...

en: Search for ministry...
cs: Vyhledávání ministerstva ...

en: Search:
cs: Vyhledávání:

en: Seats
cs: Sedadla

en: Select
cs: Vybrat

en: Select Activity
cs: Vyberte možnost Aktivita

en: Select Activity Category
cs: Vyberte kategorii aktivity

en: Select Activity Name
cs: Vyberte Název aktivity

en: Select Applicant
cs: Vyberte Žadatel

en: Select CSV file
cs: Vyberte soubor CSV

en: Select Campaign
cs: Vyberte kampaň

en: Select Country
cs: Vyberte zemi

en: Select Currency
cs: Zvolte Měna

en: Select Date Format
cs: Vyberte možnost Formát data

en: Select Donations Type
cs: Vyberte Typ daru

en: Select Equipment
cs: Vyberte možnost Zařízení

en: Select Gift
cs: Vyberte dárek

en: Select Gift Type
cs: Vyberte Typ daru

en: Select Group
cs: Vyberte možnost Skupina

en: Select Group Name
cs: Vyberte Název skupiny

en: Select Group/Members
cs: Vyberte možnost Skupina / Členové

en: Select Member
cs: Vyberte položku Člen

en: Select Ministry
cs: Vyberte Ministerstvo

en: Select Ministry Name
cs: Vyberte Název ministerstva

en: Select Payment Method
cs: Zvolte způsob platby

en: Select Profile Picture
cs: Vyberte možnost Obrázek profilu

en: Select Report Type
cs: Vyberte Typ přehledu

en: Select Sermon Type
cs: Vyberte Typ kázání

en: Select Service Type
cs: Vyberte Typ služby

en: Select Song Category
cs: Vyberte kategorii písní

en: Select Venue
cs: Vyberte Místo konání

en: Select list
cs: Vyberte seznam

en: Sell Gift
cs: Prodávejte dárky

en: Sell Gifts List
cs: Seznam prodaných dárků

en: Sell Spiritual Gift Template
cs: Prodáváme duchovní dárkové šablony

en: Selling Date
cs: Datum prodeje

en: Send Capmaign
cs: Pošlete Capmaign

en: Send Message
cs: Poslat zprávu

en: Sent
cs: Odeslané

en: Sent Item
cs: Odeslaná položka

en: Sermon Content
cs: Obsah kázání

en: Sermon Content Type
cs: Typ obsahu kázání

en: Sermon Description
cs: Popis kázání

en: Sermon List
cs: Seznam kázání

en: Sermon Page Link
cs: Odkaz na kázání

en: Sermon Title
cs: Název kázání

en: Sermon Type
cs: Typ kázání

en: SermonAddedBy
cs: SermonludedBy

en: Service
cs: Služba

en: Service End Date
cs: Datum ukončení služby

en: Service End Time
cs: Čas ukončení služby

en: Service List
cs: Seznam služeb

en: Service Name
cs: Název služby

en: Service Page Link
cs: Odkaz na stránku služby

en: Service Start Date
cs: Datum zahájení služby

en: Service Start Time
cs: Čas spuštění služby

en: Service Title
cs: Název služby

en: Service Type
cs: Typ služby

en: Service Type Name
cs: Název typu služby

en: Services
cs: Služby

en: Setting
cs: Nastavení

en: Show _MENU_ entries
cs: Zobrazit položky _MENU_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
cs: Zobrazeno 0 až 0 z 0 záznamů

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
cs: Zobrazují se _START_ až _END_ z _TOTAL_ záznamů

en: Singapore Dollar
cs: Singapurský dolar

en: Son
cs: Syn

en: Song
cs: Píseň

en: Song Category
cs: Kategorie písní

en: Song Description
cs: Popis skladby

en: Song List
cs: Seznam skladeb

en: Song Name
cs: Název skladby

en: Song Page Link
cs: Odkaz na stránku

en: SongAddedBy
cs: SongludedBy

en: Songs
cs: Písně

en: Spiritual Gift
cs: Duchovní Dárek

en: Spiritual Gift List
cs: Duchovní seznam dárků

en: Spiritual Gifts List
cs: Seznam duchovních dárků

en: Staff Member Email
cs: E-mail zaměstnance

en: Staff Member Name
cs: Jméno zaměstnance

en: Start Date
cs: Počáteční datum

en: Start Time
cs: Doba spuštění

en: Starting Year
cs: Počáteční rok

en: State
cs: Stát

en: Statistics
cs: Statistika

en: Status
cs: Postavení

en: Subject
cs: Předmět

en: Submit
cs: Předložit

en: Sun
cs: slunce

en: Supplier Name
cs: Jméno dodavatele

en: Swedish Krona
cs: Švédská koruna

en: Swiss Franc
cs: Švýcarský frank

en: Sync Mail
cs: Synchronizace pošty

en: Synchronize Mail Successfully
cs: Úspěšně synchronizovat poštu

en: Taiwan New Dollar
cs: Tchaj-wan nový dolar

en: Take/View  Attendance
cs: Take / View Attendance

en: Thai Baht
cs: Thajský baht

en: The Group Name
cs: Název skupiny

en: The Member Name
cs: Jméno člena

en: The Ministry Name
cs: Název ministerstva

en: There are no groups to display here
cs: Zde se nezobrazují žádné skupiny

en: There is not enough data to generate report.
cs: Pro generování přehledu není dostatek dat.

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
cs: Zdá se, že existuje nějaký problém, zkuste to po nějakém čase nebo nás kontaktujte na sales@dasinfomeida.com

en: This group have no members
cs: Tato skupina nemá žádné členy

en: Thu
cs: Čtvrtek

en: To
cs: Na

en: Total Amount
cs: Celková částka

en: Total Group Members
cs: Celkový počet členů skupiny

en: Total Ministry Members
cs: Celkem členové ministerstva

en: Transaction Date
cs: Datum transakce

en: Transaction List
cs: Seznam transakcí

en: Tue
cs: Út

en: Turkish Lira
cs: Turecká Lira

en: U.S. Dollar
cs: Americký dolar

en: Unmarried
cs: Svobodný

en: Unpaid
cs: Neplacené

en: Update Profile
cs: Aktualizovat profil

en: Upload CSV File
cs: Nahrajte soubor CSV

en: Upload Cover Image
cs: Nahrát obrázek obálky

en: Upload Gift
cs: Nahrajte dárek

en: Upload Group Image
cs: Nahrát obrázek skupiny

en: Upload Member CSV
cs: Člen pro nahrávání CSV

en: Upload Ministry Image
cs: Nahrát obrázek ministerstva

en: Upload Sermom
cs: Nahrát Sermom

en: Upload Sermon
cs: Nahrát kázání

en: Upload Song
cs: Nahraj píseň

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: Upload image.
cs: Nahrát obrázek.

en: Usage Title
cs: Název použití

en: Use Paymaster Payment Gateways
cs: Použijte platební brány Paymaster

en: User Can Change Profile Picture
cs: Uživatel může změnit obrázek profilu

en: User Name
cs: Uživatelské jméno

en: User Role
cs: Uživatelská role

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
cs: Uživatelské jméno nebo Emailid All Ready Exist.

en: Venue
cs: Místo

en: Venue List
cs: Seznam míst

en: Venue Title
cs: Název místa

en: View
cs: Pohled

en: View Attendance
cs: Zobrazit účast

en: View Check-ins
cs: Zobrazit přihlášení

en: View Document
cs: Zobrazit dokument

en: View Donation Link
cs: Zobrazit odkaz darování

en: View Expense
cs: Zobrazit náklady

en: View Family Member
cs: Zobrazit člena rodiny

en: View Gift
cs: Zobrazit dárek

en: View Gifts
cs: Zobrazit Dárky

en: View Income
cs: Zobrazit příjem

en: View Invoice
cs: Zobrazit fakturu

en: View Member
cs: Zobrazit člena

en: View Message
cs: Zobrazit zprávu

en: View Pastoral
cs: Zobrazit pastorační

en: View Sermon
cs: Zobrazit kázání

en: View Song
cs: Zobrazit skladbu

en: Volunteer
cs: Dobrovolník

en: Weekly
cs: Týdně

en: Wife
cs: Manželka

en: Wish
cs: Přát si

en: Yearly
cs: Roční

en: Yes
cs: Ano

en: You can use following variables in the email template:
cs: V šabloně e-mailu můžete použít následující proměnné:

en: Your browser does not support the video tag.
cs: Váš prohlížeč nepodporuje značku videa.

en: Your file is ready. You can download it from
cs: Váš soubor je připraven. Můžete si jej stáhnout z

en: Youth
cs: Mládí

en: Zip Code
cs: PSČ

en: category Name
cs: Název Kategorie

en: check-in Page Link
cs: check-in Odkaz na stránku

en: check-out Page Link
cs: check-out Odkaz na stránku

en: daily
cs: denně

en: header
cs: záhlaví

en: monthly
cs: měsíční

en: none
cs: žádný

en: please fill in the required fields
cs: Vyplňte prosím požadovaná pole

en: select relation
cs: vyberte vztah

en: title
cs: titul

en: weekly
cs: týdně

en: yearly
cs: roční
