church_mgt - en to fi translation catalogue (699 entries)

en: Record Updated Successfully
fi: Record Päivitetty onnistuneesti

en: Access Right Settings
fi: Siirry oikeaan asetukseen

en: Menu
fi: valikko

en: Member
fi: Jäsen

en: Accountant
fi: Kirjanpitäjä

en: Family Member
fi: Perheenjäsen

en: Document
fi: Asiakirja

en: Group
fi: Ryhmä

en: Services
fi: Palvelut

en: Ministry
fi: ministeriö

en: Activity
fi: aktiviteetti

en: Attendance
fi: läsnäolo

en: Venue
fi: tapahtumapaikka

en: Check-In
fi: Ilmoittautua

en: Songs
fi: laulut

en: Pledges
fi: pantit

en: Spiritual Gift
fi: Henkinen lahja

en: Payment
fi: maksu

en: Notice
fi: Ilmoitus

en: Donate
fi: Lahjoittaa

en: Message
fi: Viesti

en: Pastoral
fi: pastoraali

en: News Letter
fi: Uutiskirje

en: Account
fi: Tili

en: Save
fi: Tallentaa

en: First Name
fi: Etunimi

en: Middle Name
fi: Toinen nimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Gender
fi: sukupuoli

en: Male
fi: Uros

en: Female
fi: Nainen

en: Date of birth
fi: Syntymäaika

en: Home Town Address
fi: Kotikaupungin osoite

en: City
fi: Kaupunki

en: Mobile Number
fi: Matkapuhelinnumero

en: Phone
fi: Puhelin

en: Email
fi: Sähköposti

en: Fax
fi: Faksi

en: Skyp Id
fi: Skyp-tunnus

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Password
fi: Salasana

en: Image
fi: Kuva

en: Upload image
fi: Lataa kuva

en: Add Accountant
fi: Lisää kirjanpitäjä

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiviesti Kaikki valmiina.

en: Record inserted successfully
fi: Tallennus on onnistunut

en: Record updated successfully
fi: Tallennus päivitetty onnistuneesti

en: Record deleted successfully
fi: Tallennus poistettiin onnistuneesti

en: Only image formats are allow.
fi: Vain kuvamuodot ovat sallittuja.

en: Accountant List
fi: Kirjanpitäjien luettelo

en: Edit Accountant
fi: Muokkaa kirjanpitäjää

en: Photo
fi: Kuva

en: Accountant Name
fi: Kirjanpitäjän nimi

en: Department
fi: osasto

en: Accountant Email
fi: Kirjanpitäjän sähköposti

en: Mobile No
fi: Kännykkänumero

en: Action
fi: Toiminta

en: Edit
fi: Muokata

en: Are you sure you want to delete this record?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tietueen?

en: Delete
fi: Poistaa

en: Select Equipment
fi: Valitse Laitteet

en: Select Group
fi: Valitse Ryhmä

en: Search for group...
fi: Etsi ryhmä ...

en: Activity Category
fi: Aktiviteettiluokka

en: Select Activity Category
fi: Valitse Toimintaluokka

en: Add Or Remove
fi: Lisää tai poista

en: Activity Title
fi: Toiminnan nimi

en: Guest Speaker
fi: Vieraileva puhuja

en: Select Venue
fi: Valitse Paikka

en: Add Venue
fi: Lisää paikka

en: Activity Start Date
fi: Toiminnan aloituspäivä

en: Activity End Date
fi: Toiminnon päättymispäivä

en: All Day
fi: Koko päivä

en: Activity Start Time
fi: Toiminnan aloitusaika

en: Activity End Time
fi: Toiminnan päättymisaika

en: Recurrence
fi: Toistuminen

en: none
fi: ei mitään

en: daily
fi: päivittäin

en: weekly
fi: viikoittain

en: monthly
fi: kuukausittain

en: yearly
fi: vuosittain

en: Tue
fi: ti

en: Fri
fi: perjantai

en: Sat
fi: lauantai

en: Sun
fi: Aurinko

en: Repeat Date
fi: Toista päivämäärä

en: Record Start Time
fi: Tallenna aloitusaika

en: Record End Time
fi: Tallenna lopetusaika

en: Member Group
fi: Jäsenryhmä

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Save Activity
fi: Tallenna toiminto

en: Venue Title
fi: Paikkakunnan nimi

en: Capacity
fi: kapasiteetti

en: Seats
fi: istuimet

en: Request Before
fi: Pyyntö ennen

en: Days
fi: päivää

en: Equipment
fi: Laitteet

en: Allow multiple reservation in the same period
fi: Salli useita varauksia samana ajanjaksona

en: Save Venue
fi: Tallenna paikka

en: Close
fi: kiinni

en: Group Name
fi: Ryhmän nimi

en: Group Image
fi: Ryhmäkuva

en: Upload Cover Image
fi: Lataa kansikuva

en: Upload Group Image
fi: Lataa ryhmän kuva

en: End Time should be greater than Start Time.
fi: Lopetusajan pitäisi olla suurempi kuin aloitusaika.

en: End Date should be greater than Start Date.
fi: Lopetuspäivän pitäisi olla suurempi kuin aloituspäivä.

en: Record updated successfully.
fi: Tallennus päivitetty onnistuneesti.

en: Activity List
fi: Toimintoluettelo

en: Edit Activity
fi: Muokkaa toimintaa

en: Add Activity
fi: Lisää toiminto

en: Activity Name
fi: Toiminnan nimi

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: End Time
fi: Loppu aika

en: Church Management
fi: Kirkon johtaminen

en: Licence Settings
fi: Lisenssin asetukset

en: Dashboard
fi: kojelauta

en: Report
fi: raportti

en: Access Rights
fi: Käyttöoikeudet

en: Mail Template
fi: Mail-malli

en: General Setting
fi: Yleinen asetus

en: Attendance successfully saved!
fi: Osallistuminen onnistuneesti tallennettu!

en: Attendence
fi: Tapahtumaan

en: Ministry Attendence
fi: Ministeriö

en: Date
fi: Treffi

en: Select Activity
fi: Valitse toiminto

en: Select Activity Name
fi: Valitse Toiminnon nimi

en: Take/View  Attendance
fi: Take / View osallistuminen

en: Please Select Activity
fi: Valitse toiminto

en: Present
fi: Esittää

en: Absent
fi: Poissa

en: Member Name
fi: Jäsen nimi

en: Save Attendance
fi: Tallenna osallistuminen

en: Select Ministry
fi: Valitse ministeriö

en: Select Ministry Name
fi: Valitse ministeriön nimi

en: Please Select Ministry
fi: Valitse ministeriö

en: Ministry  Attendance
fi: Ministeriö

en: Select Group/Members
fi: Valitse Ryhmä / Jäsenet

en: Select Group Name
fi: Valitse Ryhmän nimi

en: All Members
fi: Kaikki jäsenet

en: This group have no members
fi: Tällä ryhmällä ei ole jäseniä

en: Room Title
fi: Huoneen nimi

en: Select Member
fi: Valitse jäsen

en: Check-in Date
fi: Sisäänkirjautumispäivä

en: Check-out Date
fi: Lähtöpäivä

en: Save Reservation
fi: Tallenna varaus

en: Demographics
fi: väestötiedot

en: Adults
fi: Aikuisia

en: Families
fi: perheet

en: Youth
fi: nuoret

en: Children
fi: lapset

en: Save Room
fi: Tallenna huone

en: Check-out successfully
fi: Lähtö onnistuu

en: Room List
fi: Huoneiden luettelo

en: Edit Room
fi: Muokkaa tilaa

en: Add Room
fi: Lisää huone

en: Check In
fi: Ilmoittautua

en: Occupied
fi: miehitetty

en: Available
fi: Käytettävissä

en: View Check-ins
fi: Näytä sisäänkirjautumiset

en: Message successfully Sent.
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti.

en: Members
fi: Jäsenet

en: Activities
fi: toiminta

en: Statistics
fi: tilasto

en: Groups
fi: ryhmät

en: Group List
fi: Ryhmäluettelo

en: There are no groups to display here
fi: Tässä ei näy yhtään ryhmää

en:  Add New Group
fi:  Lisää uusi ryhmä

en: Birthday List
fi: Syntymäpäiväluettelo

en: Birth Date
fi: Syntymäpäivä

en: Wish
fi: Toive

en: Please select document file format
fi: Valitse asiakirjan tiedostomuoto

en: Document Name
fi: Asiakirjan nimi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Group Members Added successfully
fi: Ryhmän jäsenet lisätty onnistuneesti

en: Document List
fi: Asiakirjaluettelo

en: Edit Document
fi: Muokkaa asiakirjaa

en: Add Document
fi: Lisää asiakirja

en: Documant Name
fi: Documantin nimi

en: Document Created By
fi: Dokumentti luotu

en: View Document
fi: Näytä asiakirja

en: Please fill out all the required fields
fi: Täytä kaikki vaaditut kentät

en: Relation
fi: Suhde

en: select relation
fi: valitse suhde

en: Husband
fi: aviomies

en: Wife
fi: Vaimo

en: Daughter
fi: Tytär

en: Father
fi: Isä

en: Mother
fi: Äiti

en: Son
fi: Poika

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Osavaltio

en: Zip Code
fi: Postinumero

en: Upload image.
fi: Lataa kuva.

en: Save Family
fi: Tallenna perhe

en: Add Family
fi: Lisää perhe

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
fi: Vain jpg jpeg png ja gif-tiedostot ovat sallittuja !.

en: Family Member List
fi: Perheenjäsenluettelo

en: Edit Family Member
fi: Muokkaa perheenjäsentä

en: Add Family Member
fi: Lisää perheenjäsen

en: Family Member  Name
fi: Perheenjäsenen nimi

en: Family Member Email
fi: Perheenjäsenen sähköposti

en:  Edit
fi:  Muokata

en:  Delete
fi:  Poistaa

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Church Name
fi: Kirkon nimi

en: Starting Year
fi: Aloitusvuosi

en: Church Address
fi: Kirkon osoite

en: Official Phone Number
fi: Virallinen puhelinnumero

en: Country
fi: Maa

en: Select Country
fi: Valitse maa

en: Church Logo
fi: Kirkon logo

en: Profile Cover Image
fi: Profiilin kansikuva

en: User Can Change Profile Picture
fi: Käyttäjä voi muuttaa profiilikuvaa

en: Enable
fi: ota käyttöön

en: Enable Sandbox
fi: Ota Sandbox käyttöön

en: Paypal Email Id
fi: Paypal-sähköpostiosoite

en: Select Currency
fi: Valitse Valuutta

en: Australian Dollar
fi: Australian dollari

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Czech Koruna
fi: Tšekin koruna

en: Danish Krone
fi: Tanskan Krone

en: Euro
fi: euro

en: Hong Kong Dollar
fi: Hongkongin dollari

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Israeli New Sheqel
fi: Israelin uusi Sheqel

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Japanese Yen
fi: Japanin jeni

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian Ringgit

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Norwegian Krone
fi: Norjan krone

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden-Seelannin dollari

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty

en: Pound Sterling
fi: Ison-Britannian punta

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin Frangi

en: Taiwan New Dollar
fi: Taiwan Uusi dollari

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: U.S. Dollar
fi: USA: n dollari

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

en: Select Date Format
fi: Valitse Date Format

en: 2019-12-12
fi: 12.12.2019

en: 12/31/2019
fi: 12.31.2019

en: December 12, 2019
fi: 12. joulukuuta 2019

en: Enable Notifications
fi: Salli ilmoitukset

en: Use Paymaster Payment Gateways
fi: Käytä Paymaster Payment Gatewaysia

en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Total Group Members
fi: Ryhmän jäsenet yhteensä

en: View
fi: näkymä

en: Registration Email Template
fi: Rekisteröityminen Sähköpostimalli

en: Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Registration Email Template
fi: Rekisteröityminen Sähköpostimalli

en: You can use following variables in the email template:
fi: Voit käyttää sähköpostimallissa seuraavia muuttujia:

en: Name of Member
fi: Jäsenen nimi

en: Name Of Church
fi: Kirkon nimi

en: Login Link
fi: Kirjaudu sisään

en: Member Approved By Admin Template
fi: Jäsen hyväksyi hallintamallin avulla

en: Add Other User in system Template
fi: Lisää muita käyttäjiä järjestelmän malliin

en: Add Other User in System Template
fi: Lisää toinen käyttäjä Järjestelmän malliin

en: Name of User
fi: Käyttäjän nimi

en: User Role
fi: Käyttäjän rooli

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Login Page Link
fi: Kirjautumissivun linkki

en: Name Of Church
fi: Kirkon nimi

en: Member Added In Group Template
fi: Jäsen lisättiin ryhmämalliin

en: The Member Name
fi: Jäsenen nimi

en: The Group Name
fi: Ryhmän nimi

en: Member Added In Ministry Template
fi: Jäsen lisätty ministeriön malliin

en: The Ministry Name
fi: Ministeriön nimi

en: Add Notice Template
fi: Lisää ilmoitusmalli

en: Add Notice Email Template
fi: Lisää ilmoituksen sähköpostimalli

en: Notice Title
fi: Ilmoituksen otsikko

en: Notice Start Date
fi: Huomautus Aloituspäivä

en: Notice End Date
fi: Ilmoituksen päättymispäivä

en: Notice Content
fi: Huomautus Sisältö

en: Notice Page Link
fi: Ilmoitussivun linkki

en: Add Service Template
fi: Lisää palvelumalli

en: Service Title
fi: Palvelun nimi

en: Service Start Date
fi: Palvelun aloituspäivä

en: Service End Date
fi: Palvelun päättymispäivä

en: Service Start Time
fi: Palvelun aloitusaika

en: Service End Time
fi: Palvelun päättymisaika

en: Other Title
fi: Muu nimike

en: Other Service Type
fi: Muu huoltotyyppi

en: Other Service Date
fi: Muu palvelupäivä

en: Other Service Start Time
fi: Muu palvelun aloitusaika

en: Other Service End Time
fi: Muu palvelupääaika

en: Service Page Link
fi: Palvelusivun linkki

en: Add Activity Template
fi: Lisää aktiviteettimalli

en: Activity Venue
fi: Toiminnan paikka

en: Activity Reoccurence
fi: Aktiivisuus uudelleen

en: Activity Record Start Time
fi: Toimintotallennuksen aloitusaika

en: Activity Record End Time
fi: Aktiviteetin tallennuksen lopetusaika

en: Activity Page Link
fi: Aktiviteettisivun linkki

en: Check-In church venue Template
fi: Sisäänkirjautumisen kirkon paikka Malline

en: Cheked-out Date
fi: Chived-out Date

en: No Of Family Members
fi: Ei perheenjäseniä

en: check-in Page Link
fi: sisäänkirjautuminen Page Link

en: Check-Out From Church Venue Template
fi: Uloskirjautuminen kirkosta

en: check-out Page Link
fi: uloskirjautuminen Page Link

en: Add Sermon Template
fi: Lisää Sermon Template

en: Sermon Title
fi: Saarnan otsikko

en: Sermon Description
fi: Saarnan kuvaus

en: Add Song Template
fi: Lisää laulumalli

en: Song Name
fi: Laulun nimi

en: Song Category
fi: Laululuokka

en: Song Description
fi: Laulun kuvaus

en: Add Pledges Template
fi: Lisää pantit-malli

en: Pledges Start Date
fi: Panttaa aloituspäivän

en: Pledges End Date
fi: Lupaa lopetuspäivän

en: Pledges Amount
fi: Lupaa summan

en: Pledges frequecy
fi: Lupaaa usein

en: Pledges Total Amount
fi: Lupaukset yhteensä

en: Pledges Page Link
fi: Lupaa Page Link

en: Sell Spiritual Gift Template
fi: Myy hengellinen lahja-malli

en: Gift Name
fi: Lahjan nimi

en: Gift Price
fi: Lahjan hinta

en: Gift Got Date
fi: Lahjakorttipäivä

en: Add Transaction Template
fi: Lisää transaktiomalli

en: Payment Link
fi: Maksulinkki

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
fi: Maksutapahtuma laskutapahtumaa vastaan

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
fi: Maksutapahtuma laskutapahtumaa vastaan

en: Add Donation Template
fi: Lisää lahjoitusmalli

en: Donation Type
fi: Lahjoitustyyppi

en: Donation Amount
fi: Lahjoitussumma

en: Donation Date
fi: Lahjoituksen päivämäärä

en: View Donation Link
fi: Näytä lahjoituslinkki

en: Name of Admin
fi: Admin nimi

en: Add Income Template
fi: Lisää tulomalli

en: Role Of User
fi: Käyttäjän rooli

en: Page Link
fi: Sivun linkki

en: Message Received Template
fi: Viestin vastaanotettu malli

en: Name of Receiver
fi: Vastaanottajan nimi

en: Name Of Sender
fi: Lähettäjän nimi

en: Message Content
fi: Viestin sisältö

en: Add Pastoral Template
fi: Lisää pastoraalinen malli

en: Name of Memeber
fi: Memeberin nimi

en: Pastoral Title
fi: Pastoraalinen otsikko

en: Pastoral Date
fi: Pastoraalipäivä

en: Pastoral Time
fi: Pastoraalinen aika

en: Pastoral Description
fi: Pastoraalinen kuvaus

en: Pastoral Page Link
fi: Pastoraalisen sivun linkki

en: Add Notice Admin Template
fi: Lisää ilmoituksen hallintamalli

en: Search for ministry...
fi: Hae ministeriötä ...

en: Personal Information
fi: Henkilökohtaisia tietoja

en: Member Id
fi: Jäsentunnus

en: Marital Status
fi: Siviilisääty

en: Unmarried
fi: Naimaton

en: Married
fi: Naimisissa

en: Add Ministry
fi: Lisää ministeriö

en: Occupation
fi: ammatti

en: Education
fi: koulutus

en: Contact Information
fi: Yhteystiedot

en: Religion Information
fi: Uskonnon tiedot

en: Join Church Date
fi: Liity kirkon päivämäärään

en: Baptist Date
fi: Kastajan päivä

en: Volunteer
fi: vapaaehtoinen

en: Save Member
fi: Tallenna jäsen

en: Ministry Name
fi: Ministeriön nimi

en: Ministry Image
fi: Ministeriön kuva

en: Upload Ministry Image
fi: Lataa ministeriön kuva

en: Member CSV Successfully Uploaded.
fi: Jäsen CSV ladattu onnistuneesti.

en: Member successfully Approved
fi: Jäsen hyväksyttiin

en: Only CSV file are allow.
fi: Vain CSV-tiedosto sallitaan.

en: File size limit 2 MB allow.
fi: Tiedoston kokorajoitus 2 Mt sallitaan.

en: Member List
fi: Jäsenluettelo

en: Edit Member
fi: Muokkaa jäsentä

en: View Member
fi: Näytä jäsen

en: Add Member
fi: Lisää jäsen

en: Upload Member CSV
fi: Lähetä jäsen CSV

en: Download CSV File
fi: Lataa CSV-tiedosto

en: Member Email
fi: Jäsenen sähköposti

en: Active
fi: aktiivinen

en: View Gifts
fi: Näytä lahjat

en: View Family Member
fi: Näytä perheenjäsen

en: View Attendance
fi: Näytä osallistuminen

en: Select CSV file
fi: Valitse CSV-tiedosto

en: Upload CSV File
fi: Lataa CSV-tiedosto

en: Name
fi: Nimi

en: Date Of Birth
fi: Syntymäaika

en: More Info
fi: Lisätietoja

en: Member Type
fi: Jäsenen tyyppi

en: Member Attendance Report
fi: Jäsenhankintaraportti

en: No of Attendance
fi: Läsnäolon määrä

en: There is not enough data to generate report.
fi: Raportin luomiseen ei ole tarpeeksi tietoa.

en: No Groups
fi: Ei ryhmiä

en: Ministry List
fi: Ministeriön luettelo

en: No Ministry
fi: Ei ministeriötä

en: Message To
fi: Viesti

en: All Accountants
fi: Kaikki kirjanpitäjät

en: Subject
fi: aihe

en: Message Comment
fi: Viestin kommentti

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Message For
fi: Viesti

en: Message sent successfully
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti

en: Message deleted successfully
fi: Viesti poistettiin onnistuneesti

en: Compose
fi: Säveltää

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Sent Item
fi: Lähetetty

en: Sent
fi: Lähetetyt

en: Replay
fi: Uusinta

en: Edit Ministry
fi: Muokkaa ministeriötä

en: Total Ministry Members
fi: Ministeriön jäsenet yhteensä

en: MailChimp list
fi: MailChimp-luettelo

en: Select list
fi: Valitse lista

en: Campaign list
fi: Kampanjaluettelo

en: Select Campaign
fi: Valitse Kampanja

en: Send Capmaign
fi: Lähetä Capmaign

en: Save Setting Successfully
fi: Tallenna asetus onnistuneesti

en: Synchronize Mail Successfully
fi: Synkronoi Mail onnistuneesti

en: Campaign Tests Not Sent!
fi: Kampanjatestejä ei lähetetty!

en: Campaign Tests Sent!
fi: Kampanjan testit lähetetty!

en: Setting
fi: asetus

en: Sync Mail
fi: Synkronoi posti

en: Campaign
fi: kampanja

en: MailChimp API key
fi: MailChimp API -avain

en: No Group
fi: Ei ryhmää

en: Mailing list
fi: Postitus lista

en: Notice Comment
fi: Huomautus Kommentti

en: Save Notice
fi: Tallenna ilmoitus

en: Add Notice
fi: Lisää ilmoitus

en: Notice Approved
fi: Ilmoitus hyväksytty

en: Notice List
fi: Ilmoituslista

en: Edit Notice
fi: Muokkaa ilmoitusta

en: Notice By
fi: Ilmoitus mennessä

en: Approve
fi: Hyväksyä

en: Save Pastoral
fi: Tallenna pastoraali

en: Pastoral List
fi: Pastoraaliluettelo

en: Edit Pastoral
fi: Muokkaa Pastoral

en: Add Pastoral
fi: Lisää pastoraali

en: View Pastoral
fi: Näytä pastoraali

en: Supplier Name
fi: Toimittajan nimi

en: Paid
fi: Maksettu

en: Part Paid
fi: Osa maksettu

en: Unpaid
fi: Palkaton

en: Expense Entry
fi: Kustannusten syöttö

en: Expense Amount
fi: Kulutusmäärä

en: Expense Entry Label
fi: Kustannusten merkintä

en: Add Expense Entry
fi: Lisää kulukirjaus

en: Save Expense
fi: Säästä kustannuksia

en: Create Expense Entry
fi: Luo kulukirjaus

en: Income label
fi: Tulotarra

en: Income Entry
fi: Tulot

en: Income Amount
fi: Tulojen määrä

en: Income Entry Label
fi: Tulotunnus

en: Add Income Entry
fi: Lisää tulolista

en: Save Income
fi: Tallenna tulot

en: Create Income Entry
fi: Luo tulolista

en: Select Donations Type
fi: Valitse Lahjoitustyyppi

en: Transaction Date
fi: Transaktion päivämäärä

en: Amount
fi: Määrä

en: Method
fi: Menetelmä

en: Cash
fi: Käteinen raha

en: Check
fi: Tarkistaa

en: Bank Transfer
fi: Pankkisiirto

en: Comment
fi: Kommentti

en: Save Transaction
fi: Tallenna tapahtuma

en: View Expense
fi: Näytä kustannukset

en: Income Title
fi: Tulojen nimike

en: View Income
fi: Näytä tulot

en: Transaction List
fi: Tapahtumaluettelo

en: Edit Transaction
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Add Transaction
fi: Lisää tapahtuma

en: Income List
fi: Tulolista

en: Edit Income
fi: Muokkaa tuloja

en: Add Income
fi: Lisää tulot

en: Expense List
fi: Kustannusluettelo

en: Edit Expense
fi: Muokkaa kuluja

en: Add Expense
fi: Lisää kuluja

en: View Invoice
fi: Näytä lasku

en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Frequency
fi: Taajuus

en: Select
fi: valita

en: 1 Time
fi: 1 kerran

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Times
fi: Ajat

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Total Amount
fi: Kokonaismäärä

en: Save Pledge
fi: Tallenna pantti

en: Pledge List
fi: Panttiluettelo

en: Edit Pledges
fi: Muokkaa lupauksia

en: Add Pledges
fi: Lisää pantit

en: Month
fi: Kuukausi

en: Activity Report By Month
fi: Toimintaraportti kuukausittain

en: Class
fi: luokka

en: No of Member
fi: Jäsenen numero

en: Go
fi: Mennä

en: Select Report Type
fi: Valitse Raporttityyppi

en: Attendance Report
fi: Osallistumisraportti

en: Payment Report
fi: Maksuraportti

en: Attendence Date
fi: Läsnäolopäivämäärä

en: Your file is ready. You can download it from
fi: Tiedosto on valmis. Voit ladata sen osoitteesta

en: Pay Method
fi: Maksutapa

en: Activity Report
fi: Toimintaraportti

en: Download Reports
fi: Lataa raportit

en: Payment Report By Month
fi: Maksuraportti kuukausittain

en: Only video formats files are allowed!
fi: Vain videoformaatit ovat sallittuja!

en: Only image files are allowed!
fi: Vain kuvatiedostot ovat sallittuja!

en: Only audio formats files are allowed!
fi: Vain äänitiedostotiedostot ovat sallittuja!

en: Only PDF files are allowed!
fi: Vain PDF-tiedostot ovat sallittuja!

en: Sermon Content Type
fi: Saarnan sisällön tyyppi

en: Select Sermon Type
fi: Valitse Saarnatyyppi

en: Sermon Content
fi: Saarnan sisältö

en: Upload Sermon
fi: Lataa Sermon

en: Upload Sermom
fi: Lataa Sermom

en: Publish
fi: Julkaista

en: Draft
fi: Laatia

en: Save Sermon
fi: Tallenna saarnana

en: Edit Sermon
fi: Muokkaa luentoa

en: Add Sermon
fi: Lisää Sermon

en: View Sermon
fi: Näytä luentoa

en: Sermon Type
fi: Saarnan tyyppi

en: Service Type
fi: palvelutyyppi

en: Select Service Type
fi: Valitse Palvelun tyyppi

en: Other Times
fi: Muina aikoina

en: Other Service Title
fi: Muu palvelun nimi

en: Rehearsal
fi: Harjoitus

en: Other
fi: muut

en: Save Service
fi: Tallenna palvelu

en: End Time should be greater than Start Time
fi: Lopetusajan pitäisi olla suurempi kuin aloitusaika

en: End Date should be greater than Start Date
fi: Lopetuspäivän pitäisi olla suurempi kuin aloituspäivä

en: Service List
fi: Palveluluettelo

en: Edit Service
fi: Muokkaa palvelua

en: Add Service
fi: Lisää palvelu

en: Service Name
fi: palvelun nimi

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
fi: Tuntuu olevan jokin ongelma, kokeile joskus tai ota yhteyttä osoitteeseen sales@dasinfomeida.com

en: Please provide correct Envato purchase key.
fi: Anna oikea Envato-ostosavain.

en: Domain
fi: verkkotunnuksen

en: Envato License key
fi: Envato-lisenssiavain

en: Submit
fi: Lähetä

en: please fill in the required fields
fi: täytä tarvittavat kentät

en: Select Song Category
fi: Valitse kappaleiden luokka

en: Song
fi: laulu

en: Upload Song
fi: Lataa kappale

en: Add Song
fi: Lisää kappale

en: Gift Assigned successfully
fi: Lahja on osoitettu onnistuneesti

en: Song List
fi: Kappalelista

en: Edit Song
fi: Muokkaa kappaletta

en: View Song
fi: Näytä kappale

en: Play Song
fi: Toista kappale

en: Gift Type
fi: Lahjatyyppi

en: Select Gift Type
fi: Valitse Lahjatyyppi

en: Product
fi: Tuote

en: Service
fi: palvelu

en: Gift
fi: Lahja

en: Upload Gift
fi: Lähetä lahja

en: Spiritual Gifts List
fi: Henkisten lahjojen luettelo

en: Edit Spiritual Gift
fi: Muokkaa henkistä lahjaa

en: Add Spiritual Gift
fi: Lisää hengellinen lahja

en: View Gift
fi: Näytä lahja

en: Sell Gifts List
fi: Myy lahjaluettelo

en: Edit Sell Gift
fi: Muokkaa Myy lahjaa

en: Sell Gift
fi: Myy lahja

en: Give Gift
fi: Anna lahja

en: Select Gift
fi: Valitse Lahja

en: Selling Date
fi: Myyntipäivä

en: Search for equipment...
fi: Etsi laitteita ...

en: Usage Title
fi: Käyttöosasto

en: Reserve Start Date
fi: Varaa aloituspäivä

en: Reservation Start Time
fi: Varaus alkaa

en: To
fi: jotta

en: Reservation End Time
fi: Varaus päättyy

en: Reserve End Date
fi: Varaa lopetuspäivä

en: Participant
fi: osallistuja

en: Number of Participant
fi: Osallistujien lukumäärä

en: Maximum Capacity
fi: Maksimi kapasiteetti

en: Applicant
fi: hakija

en: Select Applicant
fi: Valitse Hakija

en: Venue List
fi: Paikkaluettelo

en: Edit Venue
fi: Muokkaa paikkaa

en: Reservation List
fi: Varausluettelo

en: Edit Reservation
fi: Muokkaa varausta

en: Add Reservation
fi: Lisää varaus

en: Request Before Days
fi: Pyyntö ennen päivää

en: Multiple Reservation
fi: Useita varauksia

en: Yes
fi: Joo

en: No
fi: Ei

en: Reserved Date
fi: Varattu päivämäärä

en: Reserved End Date
fi: Varattu loppupäivä

en: Reserved By
fi: Varattu:

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Autometic Direct Debit
fi: Autometic suoraveloitus

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
fi: Kirjaudu sisään epäonnistui: Olet antanut väärän käyttäjätunnuksen tai salasanan. Yritä uudelleen.

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Logout
fi: Kirjautua ulos

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!
fi: Vain jpg jpeg png ja gif-tiedostot ovat sallittuja!

en: title
fi: otsikko

en: header
fi: ylätunniste

en: Add category
fi: Lisää luokka

en: category Name
fi: Kategorian nimi

en: Add Activity Category
fi: Lisää aktiivisuusluokka

en: Activity Category Name
fi: Toimintoluokan nimi

en: Add Document Category
fi: Lisää asiakirjaluokka

en: Document Category Name
fi: Asiakirjan luokan nimi

en: Add Equipment
fi: Lisää laitteita

en: Equipment Name
fi: Laitteen nimi

en: Add Song Category
fi: Lisää kappaleiden luokka

en: Category Name
fi: Kategorian nimi

en: Add Service Type
fi: Lisää palvelutyyppi

en: Service Type Name
fi: Palvelun tyypin nimi

en: Add Donation Type
fi: Lisää lahjoitustyyppi

en: Donation Type Name
fi: Lahjoituksen tyyppi

en: Donation Name
fi: Lahjoituksen nimi

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en:  Venue Name
fi:  tapahtumapaikan nimi

en: Participant Capacity
fi: Osallistujien kapasiteetti

en: Equipments
fi: Kalusto

en: No Equipments
fi: Ei laitteita

en: Multiple Booking Possible
fi: Useita varaus mahdollista

en: Book
fi: Kirja

en: No Venue Data
fi: Ei sijaintitietoja

en: Pastoral Details
fi: Pastoraaliset tiedot

en:  Pastoral Title
fi:  Pastoraalinen otsikko

en:  Pastoral Date
fi:  Pastoraalipäivä

en:  Pastoral Time
fi:  Pastoraalinen aika

en: No Pastoral Data
fi: Ei pastoraalisia tietoja

en:  Member Name
fi:  Jäsen nimi

en: Family Members
fi: Perheenjäsenet

en: Check In Date
fi: Tarkista päivämäärä

en: Check Out Date
fi: Lähtöpäivä

en: Check-Out
fi: Tarkista

en: Room History
fi: Huoneen historia

en: Do not have any active bookings
fi: Älä ole aktiivisia varauksia

en: Check-In
fi: Ilmoittautua

en: Give Gift To Member
fi: Anna lahja jäsenelle

en: Give This Gift
fi: Anna tämä lahja

en: Issue Date
fi: Julkaisupäivä

en: Payment To
fi: Maksu

en: Invoice Entries
fi: Laskutiedot

en: Entry
fi: merkintä

en: Issue By
fi: Ongelma

en: Donation
fi: lahjoitus

en: Pledge
fi: pantti

en: Grand Total :
fi: Loppusumma :

en: Print
fi: Tulosta

en: Ministry Member
fi: Ministeriön jäsen

en: Group Member
fi: Ryhmän jäsen

en: No any member yet.
fi: Ei vielä yhtään jäsentä.

en: Add Members
fi: Lisää jäsenet

en: Add Ministry Member
fi: Lisää ministeriön jäsen

en: Add Group Member
fi: Lisää ryhmän jäsen

en: No Family Member
fi: Ei perheenjäseniä

en: Select Profile Picture
fi: Valitse Profiilikuva

en: No data available in table
fi: Ei tietoja saatavilla taulukossa

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fi: Näytetään _START_ - _END_ ja _TOTAL_-merkinnät

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fi: Näytetään 0 - 0 ja 0 merkintää

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fi: (suodatettu kokonaismäärästä _MAX_)

en: Show _MENU_ entries
fi: Näytä _MENU_ merkinnät

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Processing...
fi: Processing ...

en: Search:
fi: Hae:

en: No matching records found
fi: Vastaavia tietueita ei löytynyt

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Last
fi: Kestää

en: Next
fi: Seuraava

en: Previous
fi: Edellinen

en: : activate to sort column ascending
fi: : aktivoi sarakkeen nouseva lajittelu

en: : activate to sort column descending
fi: : aktivoi sarakkeen laskevan lajittelun järjestäminen

en: My Profile
fi: Profiilini

en: Log Out
fi: Kirjautua ulos

en: Home
fi: Koti

en: Church Management System
fi: Kirkon hallintajärjestelmä

en: Please enter Category Name.
fi: Anna luokan nimi.

en: Church Management Login Page
fi: Kirkon hallinnan kirjautumissivu

en: Member Registration
fi: Jäsenrekisteröinti

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
fi: Rekisteröityminen on valmis. Tilisi, joka on aktiivinen järjestelmänvalvojan hyväksymisen jälkeen.

en: Accept only image files.
fi: Hyväksy vain kuvatiedostot.

en: Update Profile
fi: Päivitä profiili

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
fi: Uusi salasana ja salasanan vahvistus ei vastannut.

en: Please Enter New Password .
fi: Anna uusi salasana.

en: Please Enter Confirm Password .
fi: Anna Vahvista salasana.

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana

en: New Password
fi: uusi salasana

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Other Information
fi: Muita tietoja

en: Staff Member Name
fi: Henkilökunnan jäsenen nimi

en: Staff Member Email
fi: Henkilökunnan jäsenen sähköposti

en: Payment successfully
fi: Maksu onnistuu

en: Payment Cancel
fi: Maksu Peruuta

en: Donation List
fi: Lahjoitusluettelo

en: Edit Donation
fi: Muokkaa lahjoitusta

en: Add Donation
fi: Lisää lahjoitus

en: Select Payment Method
fi: Valitse Maksutapa

en: Give Donation
fi: Anna lahjoitus

en: View Message
fi: Näytä viesti

en: Message Sent Successfully!
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti!

en: Patient Name
fi: Potilaan nimi

en: Pledges List
fi: Pantit-luettelo

en: Spiritual Gift List
fi: Henkinen lahjaluettelo

en: Your browser does not support the video tag.
fi: Selaimesi ei tue videotunnistetta.

en: video
fi: video-

en: Reserve Date
fi: Varauspäivä
